LECZENIE ZAPALENIA NEREK

Leczenie wszelkich dolegliwości związanych z nerkami odpowiadającymi za filtrowanie płynów w naszym organizmie jest konieczne do utrzymania zdrowia, kondycji a czasem nawet życia. Leczenie zarówno kłębuszkowego zapalenia nerek jak i odmiedniczkowego zapalenia nerek nie jest identyczne, ponieważ walczymy z zapaleniem całkiem innych organów. Aby leczenie przebiegło prawidłowo, należy skupić się także na likwidacji ognisk zakaźnych (wirusowych i bakteryjnych) z organizmu. Jeżeli nie usuniemy wewnątrzustrojowych ognisk zakaźnych, nasze zdrowie nie ulegnie poprawie i może to prowadzić do przewlekłej odmiany tej choroby.

Bardzo pomocna w leczeniu zapalenia nerek jest odpowiednia dieta, która odciąża nerki (ogranicza się spożycie biała do minimum, dzięki czemu nerki nie są zmuszone do natężonej pracy). Dieta powinna być połączona z długim wypoczynkiem (przeciążanie się podczas zapalenia nerek jak i krótko po wyleczeniu jest bardzo niewskazane).

Jeżeli dochodzi do ataku i mamy do czynienia z ostrą odmianą choroby, należy wezwać pogotowie, ponieważ naszemu życiu grozi niebezpieczeństwo. Leczenie ostrych stanów zapalnych powinno przeprowadzać się pod okiem specjalistów, w warunkach szpitalnych. Dzięki temu jesteśmy w stanie nadzorować pracę i przeciążenie nerek w dzień i w nocy.

Zapobieganie zapaleniu nerek

Profilaktyka polega na niezwłocznym leczeniu wszystkich stanów zapalnych i zakażeń występujących w okolicach jamy brzusznej oraz kontroli składu moczu co około 2-3 tygodnie po skończonej kuracji. Aby nie przeciążyć nerek i pozwolić im na spokojną pracę, należy pić codziennie sporą ilość wody – zalecana dawka wynosi od 3 do 5 litrów na dobę. Jeżeli nerki nie będą mogły pracować swobodnie, leczenie zapalenia nerek może się wydłużyć lub nie zostać ukończone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *